Esmaabikoolitus

Esmaspäeval, 25.04.2016 toimus 2. ja 3. tunni ajal esmaabikoolitus 5., 6. ja 8. klassile. Esimesed 45 minutit rääkis koolitaja teooriast: mida teha luumurru, verejooksu, trauma, põletuse või külmetuse puhul. Teise 45 minutit praktiseerisime erinevaid haavasidumismeetodeid ja õppisime toime tulema teadvuse kaotanud inimese abistamisega. Lisaks seletati meile, mida peavad tegema 6. klassi õpilased KEATi võistlusel. Saime teada, millest rääkida hädaabi kutsudes. Õppisime ka erinevate mürgituste ja mürkainete kohta palju uut. Koolitaja õpetas, kuidas käituda, kui hakatakse minestama ja kuidas ringleb veri kehas ning mis seda ringlust mõjutab.

Minu arvates oli õppus vägagi vajalik ja huvitav, kuna oleme sellise koolituse saanud ainult korra algklassides ning see on paljudel juba mööda külgi maha jooksnud. Oli hea värskendada oma teadmisi ja nüüd on kindlam tunne, teades, mida teha erakorralistes olukordades. Arvan, et kõik jäid loenguga rahule!

Loviisa Vahenurm

Rubriigid: külaline, õpituba. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.