Päästeõppus

30. mail 2017 toimus Aegviidu Koolis tuletõrjeõppus. Häirekell helises esimese tunni lõpus. Meil oli samal ajal inglise keele tund. Kõik õpilased ja õpetajad pidid väljuma akende kaudu, sest tulekolle oli garderoobis. Need, kes olid teisel korrusel, ronisid alla mööda päästeredeleid.

Kõik kogunesid kooli staadionile ja olid oma õpetaja juures. Aegviidu kooli noorpäästjad näitasid, kuidas voolikuid lahti harutada ja kokku panna ning kanderaamil kannatanut vedada. Õpetajad ning õpilased said proovida tulekustuti käsitsemist. Lõpuks kogunesid kõik päästeauto juurde. Aegviidu vabatahtlikud päästjad rääkisid, kuidas hoiduda õnnetustest ja kuidas käituda, kui leitakse lõhkekeha, samuti sellest, kuidas teavitada päästekeskust, et nad õigesti kohale jõuaksid.

Üritus kestis umbes tund aega.  Selliseid üritusi võiks rohkem olla, sest siis oskavad lapsed ja õpetajad tulekahju korral õigesti käituda.

Ekke Tõnn Rütman

Rubriigid: loeng, päästjad, teemapäev. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.