Füüsika õpituba

Esmaspäeval,  27.11.2017 käisime taaskord Kehra koolis füüsika õpitoas, tegemist oli kolmanda mooduliga.

Aegviidust lahkusime 10.32 rongiga ning alustuseks käisime Kehra koolis söömas. Kõhud täis, suundusime kolmandale korrusele klassi nr 302, kus seekord tegelesime valguse murdumise ja läätsedega. Põhimõte oli sama, mis eelmistes õpitubades: moodustati rühmad ja ülesannete täitmiseks pidi läbi viima erinevaid katseid. Kuna seekord käisime neljakesi (mina, Jana, Mark Eemil ja Markus), moodustasimegi oma rühma ja lahendasime 12 ülesannet omakeskis. Uurisime katsete teel kumerläätse fookuskaugust ja muud sellist.

Kuna õpituba oli tavalisest lühem, tulime koju juba 14.27 rongiga. Kuigi õpitoad on alati väga väsitavad, olid seekordki katsed üpriski huvitavad ja alati on põnevam ise, omal käel asjade töötamist/toimimist katsetada, kui sellest õpikust lugeda.

Kertu Noor

Rubriigid: õpituba. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.