Intervjuu

Jana

Intervjueeritav on Aegviidu Kooli 9. kl vahetusõpilase Jana Meid (2018)

Tere! Mis sinu nimi on ja kust sa pärit oled?

Tere! Olen Jana ja tulen Saksamaalt.

Miks sa praegu Eestis oled?

Mina olen vahetusõpilane YFUst.

Nüüd on maailm nii suur, miks sa valisid Eesti?

Ma arvan, et Eesti on lahe maa ja nii väike, mis on eriline. Aga see ei ole kõik. Üks aasta enne seda, kui ma Eestisse tulin, ei teadnud ma Eestist midagi ja tahtsin seda maad avastada. Ka minu isa ütles mulle, et paljud noored inimesed Eestis on väga uudishimulikud. Ahjaa, mulle meeldisid väga (ja meeldivad praegu ka) eesti muusika ja rahvatants. Paljudel põhjustel :).

Kas sa oled rahul oma valikuga tulla Eestisse?

Jah, väga rahul! Mulle väga meeldib Eesti ja kindlasti oli see õige valik.

Seda on hea kuulda! Aga nüüd räägime koolist. Mis sind Aegviidu Kooli tõi?

Minu vahetuspere, kes elab Aegviidus, valis mind. Ja kui ma elan Aegviidus, loomulikult käin ka Aegviidu koolis.

Lahe. Ja kuidas Aegviidu Kool meeldib?

Väga hästi! Mulle meeldib, et kool on nii väike ja kõik teavad üksteist. See on väga erinev minu Saksa koolist.

Mille poolest nad nii erinevad on?

Näiteks minu klassis Saksamaalt on umbes 23 õpilast ja siin on ainult kuus. Tegelikult oli minu klass teistega võrreldes väike.  Aga üks suur erinevus on see, et meil ei lubatud tundides telefoni kasutada ning meil pole ka nii palju tehnikat.  Mulle meeldib, et koolid on erinevad!

Kas õppetunnid on ka erinevad?

Jah! Saksamaal me teeme rohkem koostööd ja õpilased peavad kätt tõstma. Aga tundide sisu on sarnane, näiteks matemaatikas, füüsikas ja keemias. Loomulikult ei ole meil eesti keelt ja mina ei õpi Saksamaal vene keelt.

Huvitav! Aga nüüd ma tahan teada, mis on sinu lemmiktund?

Saksamaal või Eestis?

Mõlemas.

Minu lemmiktunnid Saksamaal on keeled, nagu saksa, inglise ja hispaania keel. Aga Eestis on minu lemmik kehaline kasvatus, sest seal ei ole vaja keelt ja mulle meeldib sporti teha.

Kas sa tegeled spordiga pärast kooli ka?

Jah, ma käin suusatrennis ja rahvatantsus.

Väga hea! Nüüd me saime sinuga natukene tuttavamaks. Aga mul on üks küsimus veel. Mis meeldib sulle Eestis kõige rohkem?

Ma ütlesin, et mu lemmik asi on see, et Eesti on nii väike maa. Teine asi on loodus, ma arvan. Tegelikult ma ei ole looduse inimene, aga siin ma võibolla avastan selle osa endast.

Suur aitäh ja soovin sulle toredat Eestis viibimise aega!

Küsitles Jana Meid ning vastas Jana Meid

Rubriigid: intervjuu. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.