HOOLEKOGU PROTOKOLL 10.11.2021

                                                                                                                                    10.11.2021

Aegviidu

Algus: 18.40            Lõpp: 20.35

Võtsid osa:      Kaarel Mäesalu, Urmas Jegorov, Anneliis Liblik, Kerli Kivisoo, Mari-Liis Raudsepp,  Tiina Lõugas, Airi Noor, Tiina Steinberg, Thea Luik, Kristel Lään

Puudusid:        Tauno Tampere, Marge Raja

PÄEVAKORD:

  1. Uue hoolekogu koosseisu moodustamine
  2. Covid olukorraga seonduv korraldus koolis
  3. Lastevanemate üldine tagasiside
  4. 2022 eelarve eelnõu tutvustus
  5. Jooksvad küsimused
  1. Hoolekogu koosseisu uuendamine

KUULATI:

K. Mäesalu selgitas, et hoolekogu töös osalemiseks on laekunud kolm uut sooviavaldust: Tiina Lõugas ja Mari-Liis Raudsepp kes on I kooliastme esindajad ning  Airi Noor, kes on II kooliastme esindajad. Varasematest liikmetest esindavad Kaarel, Urmas ja Tauno II kooliastet ning Kerli III kooliastet. Õpetajate esindaja on Anneliis ja valla esindaja Marge Raja. Vabatahtliku liikmena on ettepanek kaasata kooli poolt Thea Luik ja Kristel Lään.

Hoolekogu koosseisust arvatakse välja Sille Noor  ja Lilja Piibeleht-Tarassov.

Sõnavõtud:

T. Steinberg andis teada, et vastavalt hoolekogu tegutsemise korrale peab lapsevanemate esindajaid olema kooliastmeti proportsionaalselt, millest tulenevalt püütakse leida juurde III kooliastme esindajaid. A. Noor juhtis tähelepanu, et lapsevanemate ja vilistalaste esindajad peavad olema arvulises ülekaalus. Kaarel Mäesalu tegi ettepaneku täpsustada proportsionaalsuse mõistet Aegviidu Kooli hoolekogu moodustamise korras selliselt, et oluline on üleüldine lastevanemate enamus hoolekogu koosseisus. Kooliastmete esindatus peab olema tagatud vähemalt ühe liikmena igast kooliastmest.

Korraldati hoolekogu esimehe, aseesimehe ja sekretäri valimine. Hoolekogu esimehe kandidaatiks pakuti välja Kaarel Mäesalu. Aseesimehe kandidaatidena pakuti välja Kerli Kivisoo ja Urmas Jegorov ning sekretäri kandidaadina koosseisuväline liige Kristel Lään.

Otsustati: Nõustuda kandidaatide arvamisega hoolekogu koosseisu ja teha vallavalitsusele ettepanek uue koosseisu kinnitamiseks. Hoolekogu esimeheks valiti Kaarel Mäesalu, aseesimeheks Kerli Kivisoo ja sekretäriks Kristel Lään. Teha vallavalitsusele ettepanek muuta Aegviidu Hoolekogu moodustamise korda paragrahv 3, lõige 2 punkt 3 alljärgnevalt:

  1. Kehtiv sõnastus: hoolekogu valib laekunud avalduste põhjal liikmed, pidades silmas kooliastmete proportsionaalsust;
  2. Ettepandud sõnastus: hoolekogu valib laekunud avalduste põhjal liikmed, arvestades lapsevanemate enamuse nõuet ning arvestades põhimõtet, et iga kooliaste oleks esindatud.

Ettepanek on ajendatud vajadusest kaasata kõik vabatahtlikud ja entusiastlikud inimesed hoolekogu töösse, et seeläbi parandada ja edendada hoolekogu positiivset kuvandit ning vähendada hirmu hoolekogu töös osalemise ees. Kuna III kooliaste on traditsiooniliselt üsna nõrgalt esindatud, siis juba nooremate kooliastmete lapsevanemate suurema kaasatusega tagatakse loodetavasti ka III kooliastmele suurem osalusprotsent tulevikus.

  • Covid olukorraga seonduv korraldus koolis

KUULATI:

T. Steinberg andis ülevaate nakatunud laste ja õpetaja arvudest koolis ja kontaktõppe taastamise plaanidest. Vallalt taotleti luba jääda distantsõppele veel üheks nädalaks, st 15. novembrist tuleks kooli ainult 1. klass.

Sõnavõtud:

A.Noor tundis huvi, kuidas on 9. klassi vajadus kontaktõppe järele. A.Liblik rääkis, et üheksandikud on toimekas klass, lapsed saavad ülesannetega iseseisvalt väga hästi hakkama.

K.Mäesalu tundis huvi kuidas toimub testimine päras distantsõpet kui osad lapsed on haiguse läbipõdenud ja on võimalus, et test näitab endiselt positiivset tulemust ja kuidas otsustada seda, kas neid kooli lubada või mitte. T.Steinberg selgitas, et  seda otsustab ikkagi perearst ja läbipõdenud lapsed ei pea ennast testima. Arutleti testi tegemise võimaluste ja vajalikkuse osas ja jäädi seisukohale, et testi tegemine mitte läbi põdenutel peaks olema kohustuslik, et vältida olukorda, kus asümptomaatiline laps nakatab teisi. Soovi korral on lastel võimalik saada ka test koju kaasa ja teha see kooli asemel kodus.

Toimus arutelu veebitundide teemal. T.Steinberg ütles, et veebitundide läbiviimise vajaduse ja sageduse osas peab olema otsustusõigus õpetajal. Eesmärk on lapsi mitte väga pikalt ekraani ees hoida. Samas kui lastele ja vanematele tundub, et on vaja õpetaja juhendamist saada, siis tuleb õpetajaga ühendust võtta ja selleks soovi avaldada. K.Mäesalu märkis, et tegelikkuses on väga palju ülesandeid vaja teha arvutis ja läbi veebitundide säilitavad lapsed kontakti õpetajaga. Vajadus on suurem just nooremas kooliastmes. Vanemad vajavad pedagoogilist tuge, et lapsed saaksid säilitada oma õppetaseme. A.Noor pakkus välja, et õpetaja võiks teha vähemalt korra nädalas videotunni, et saada ka ise ülevaadet sellest, kuidas lapsed on materjali omandanud.

K.Kivisoo tundis huvi, kuidas on koolis maskikandmine korraldatud kontaktõppe taastudes. T.Steinberg selgitas, et üldkasutatavates ruumides peaks maski kandma, tunnis on maski kandmine vabatahtlik. Õpetajad kannavad kas maski või visiiri.

T.Steinberg rääkis, et HTM tuli kiri, et kui laps ei testi ja on haigustunnustega, peab ta 10 päevaks karantiini jääma ning kool lapsele juhendatud õpet võimaldama ei pea..

Otsustati: Hoolekogu võttis info teadmiseks.

  • Lastevanemate üldine tagasiside

KUULATI:

K. Mäesalu rääkis, et vanematelt saadud tagasiside põhjal on suurimaks murekohaks infopuudus. Oodatakse, et õpetajad suhtlevad vanematega rohkem, nt edastaksid koduse õppe jaoks olulisi tähelepanekuid, annaksid rohkem tagasisidet lapse arengu kohta, et lapse areng oleks sujuv ja ei tekiks probleeme järgnevates kooliastmetes. Vanematel oli mure, et ei saada õpetajaid kätte.

T.Steinberg julgustas lapsevanemad ise ühendust võtma, koosööd algatama, vajadusel kokkusaamisi korraldama muredest ja rõõmudest rääkimiseks.

Sõnavõtud:

K.Mäesalu tundis huvi kuidas on käivitunud „Kiusamisvaba kooli“ programm ja miks jääb II kooliaste sellest välja. T.Steinberg rääkis, et osaleti koolitusel ja plaanis on töökoosolek edaspidiste sammude kokkuleppimiseks. Saadi õppevahendeid, elektroonsed õppevahendid on samuti olemas. Programm algab lasteaiast ja jätkub koolis. Kui lapsed omandavad vajalikud suhtlemisoskused, siis on probleeme ka järgnevates kooliastmetes vähem. Vanematele kooliastmetele on teised programmid.

Samas on KiVa programmis vahendeid, mida saab kohandada ka vanematele õpilastele. Väärtusi saab õpetada kõigile kooliastmetele ja sellega tegeletakse.

Räägiti sõnalisest hindamisviisist ja tehti ettepanek küsida lapsevanematelt tagasisidet selle tõhususe kohta.

Otsustati: Hoolekogu võttis info teadmiseks.

  • 2022 eelarve eelnõu tutvustus

KUULATI:

T.Steinberg rääkis, et  eelarve lubatud suurendamine on võrreldes käesoleva aastaga 5%, palgatõus on planeeritud 7,3%. IT valdkonnas on plaanis õpetajate arvutite väljavahetamine (3 tk) ja üks interaktiivne tahvel. Plaanis on soetada mööblit, mis loob hubasema keskkonna vahetundides, sisustamist vajab eriklass. Õuevahendid vajavad täiendamist, et miski kutsuks lapsi õues aega veetma, nt ronimispüramiid või madalseikluspark, see eeldab projekti kirjutamist. 2022 on plaanis koostada kooli renoveerimise projekt.

  • Jooksvad küsimused

K.Mäeealu tundis huvi, kas koolil on olemas kriisireguleerimise kord. Oluline on selle olemasolu juhuks, kui midagi juhtub, ja kõigil osapooltel oleksid selged juhised kuidas edasi tegutseda. T.Steinberg selgitas, et koolil on kehtestatud „Aegviidu Kooli hädaolukorra lahendamise plaan.“ Riskianalüüs on koolil esitatud.  Hädaolukorra lahendamise plaan vajab uuendamist, lisada on vaja seoses COVID-19 leviku tõkestamisega vastavad regulatsioonid. Kõik õpetajad peavad vastavalt olukorrale reageerima. Kui on vaja lapsevanemaga ühendust võtta, siis teeb seda klassijuhataja.

  /Allkirjastatud digitaalselt/   Kaarel Mäesalu koosoleku juhataja  /Allkirjastatud digitaalselt/   Kristel Lään protokollija