Meil on kõigil palju kohustusi ja veel rohkem on erinevaid valikuid, kuidas midagi teha või kas üldse teha. Vahel võib olla keeruline kõige sellega hakkama saada ning see paneb meid muretsema. Muresid on aeg-ajalt kõigil. Mõnikord on need väikesed, vahel suured. On hea kui on olemas keegi, kes aitab muredele lahendusi leida, kes ära kuulab, mõistab ja nõu oskab anda. See keegi on psühholoog. Koolis on psühholoog haridustugiteenuse raames ning tal on õpilast toetav ja aitav ülesanne.

Psühholoog ei räägi sinu murest teistele, hoiab sinu saladusi, ei mõista sind hukka ega hakka sulle moraali lugema. Psühholoog on koolis ühtviisi olemas nii õpilaste, vanemate kui ka õpetajate jaoks.

Õpilastele

Tule psühholoogi juurde, kui:

• tunned end üksikuna ja tahad, et keegi sind ära kuulaks ja mõistaks
  • tunned, et ei suuda oma kohustustega, ka õppimisega, toime tulla
  • muretsed oma lähedase pärast
  • su suhtlemine teistega on muutunud keeruliseks
  • sul on konflikt vanemaga või õpetajaga, sõbraga
  • oled ise või keegi sinu lähedastest on sattunud õnnetusse või langenud vägivalla ohvriks või näinud vägivalda pealt
  • sinuga või sinu lähedasega on juhtunud midagi ootamatut ja ebameeldivat
  • oled kiusamise ohver või sa tead kedagi, keda kiusatakse. Sellisest vägivallast rääkimine ei ole kaebamine, vaid tugevuse märk, sest sa julged kas iseenda või kellegi teise õiguste kaitseks välja astuda.
  • sul on probleeme negatiivsete harjumuste või sõltuvustega
  • sul on keeruline oma raskete tunnetega hakkama saada ja kasutad selleks enese vigastamist
  • soovid nõu iseenda ja oma võimete mõistmiseks, soovid abi karjääri- või kutsenõustamisel
  • soovid vastust küsimusele, mida kelleltki ei julge küsida