Sten Roosi muinasjutuvõistlus

Eesti Lastekirjanduse Kodulehelt võib lugeda, et on selgunud 2020. a Sten Roosi muinasjutuvõistluse tulemused. Muinasjutuvõistlus toimus juba 28. korda ning sellel osalesid 11–15-aastased lapsed üle kogu Eesti. Kokku saadeti võistlusele 367 muinasjuttu vabalt valitud teemal ning osalejaid oli 69 koolist.

Ka Aegviidu Koolist saadeti võistlustulle paar muinasjuttu. Tore oli avastada, et arvukate eriauhinna saajate hulgas oli ka meie kooli 9. kl õpilase Raili Stina Reidla muinasjutt “Elu hetkes, siin ja praegu”.

Rubriigid: konkurss, võistlus | Sildid: , | Lisa kommentaar

Emakeelepäev

Reedel, 13. märtsil 2020 tähistati Aegviidu Koolis pajatamisega järjekordset emakeelepäeva. Sel aastal oli tegu maagilise numbriga – kolmeteistkümnes kord pajatamist, 13. märtsil ja rekordiliselt 34 osalejat.

Üritus hakkas 9.30. Eesti keele õpetaja Anneliis Liblik soovis avasõnadega kõigile head emakeelepäeva ja heitis tagasivaatavalt pilgu eesti keele aastal toimunud üritustustele. Seejärel alustasid 1. kooliastme õpilased jutustamisega. Peale 2. kooliastme pajatamist tehti 10-minutiline paus. 

Kui 3. kooliaste oli jutuvestmise lõpetanud, läksid algklassid sööma ning žürii otsuseid langetama. Pärast söögivahetunni lõppu esitas Aegviidu Kooli näiteringi trupp näidendi, mis oli lõbus ja pani pealtvaatajad naeru kihistama.

Meie vahva ürituse lõpuks avalikustas žürii iga vanuseastme esikolmiku ning eripreemia saajad. Parimateks jutuvestjateks osutusid:

1.-3. kl – Arabella Suik

4.-6. kl – Helena Land

7.-9. kl – Raili Stina Reidla

Publiku lemmikuks osutus Raili Stina Reidla muinasjutuga, mille ta ise oli kirjutanud. Kõik osalejad said endale valida raamatu ning maiustuse. Samuti autasustati iga klassi kaunima käekirja konkursi võitjat. Meeleoluka päeva lõppedes tänati kõiki osalejaid ning õpetajaid, kes olid abiks ürituse korraldamisel. Oli väga meeldejääv üritus!

Ly Rim

Rubriigid: Määratlemata | Lisa kommentaar

Rajakaamerat paigaldamas

9. märtsil 2020 paigaldasime 1.-4. klassi loodusringi lastega Aegviitu rajakaamera. Abiks olid Helen Arusoo ja Tarmo Mikusaar MTÜ-st Aasta Loom.

Lastel oli kaasas porgandit, kapsast ja vilja, et loomad ikka kaamera ette tuleksid. Ühtlasi koristasid lapsed ka metsaaluse prügist – vana pesumasin, lauatelefon ja muu kila-kola – puhtaks.

Thea Luik

Rubriigid: keskkond, Määratlemata, õppekäik | Lisa kommentaar

Külaline Kerlin Põder

Neljapäeval, 20.02 käis 3.-4. kl külas Henkeli koolitaja Kerlin Põder, kes jagas lastele 45 minuti jooksul teemal “Haridus säästvama elu nimel” mitmeid koduseid säästliku käitumise võtteid.

 

Rubriigid: Määratlemata | Lisa kommentaar

Sõbrapäev

Reedel, 14. veebruaril 2020 tähistasime koolis sõbrapäeva.

Olime eelnevalt õpilasesindusega arutanud erinevaid asju, mis võiks teha selle päeva meeldejäävamaks. Enamik neist mõtetest küll täide ei läinud, aga  oli ka asju, mida tegime.  Näiteks olid paljud riietunud roosasse või punasesse. Omavahel kingiti ka palju kinke ja meeleolu oli tore.

Helena Raava

Rubriigid: Määratlemata | Lisa kommentaar

Külas oli Viivika Jegorov

14. veebruaril 2020 ehk sõbrapäeval käis 3.-4. klassi õpilastel esimese tunni ajal külas lapsevanem Viivika Jegorov, kes rääkis sellest, kuidas ennetada kevadväsimust.

Õpilaste muljed:

Markus – Ma sain väga palju uut teada. Nüüd ma kindlasti jälgin rohkem oma pesemist, õues ja välismaal käimist ning oma söömist.

Paula Liisa – Ma sain teada, et kui ma aevastan kätte ja katsun midagi, siis jääb kohe märk maha.

Helena: Ma sain teada, mida peab rohkem sööma, kui oled haige. Ma tahan, et mina ja teised järgiks seda.

Lennart – Ma tean nüüd, et kallistamine võib levitada haigusi.

Arabella – Ma pean rohkem käsi pesema ja sööma puuvilju.

Carola – Ma sain teada, mida teha, kui oled haige.

Arli – Ma sain teada, et peab trenni tegema ja liikuma, c-vitamiin on kasulik.

Singlill Tigriana – Ma arvan, et see oli väga õige jutt ja ma sain teada, kus kõikjal võivad olla bakterid ja pisikud.

Katharina – On väga tore teada, kuidas hoida end terve ja puhtana.

Lisete – See oli väga huvitav ja tore vestlus. Aitäh!

Rubriigid: Määratlemata | Lisa kommentaar

Õpituba KUUT

Viktoria: Kolmapäeval, 12. veebruaril 2020 külastasid 7.-9. kl õpilased Anna Lutteri stuudiot KUUT. Kell 8.30 sõitsime bussiga Kurtnasse. Õpitoas rääkis Anna meile endast, kuidas ta käsitöö ja pildistamisega tegelema hakkas ja oma brändist.

Janika: Pärast jagas Anna meid nelja gruppi ja me tegime kolme laua taga erinevaid asju. Näiteks ühe laua peal tegime võtmehoidja, teise peal pakendi, kuhu võtmehoidja panime.

Uku: Meile anti üks tund aega, et teha toode, logo ja pakend. Pärast, kui kõik oli valmis, pidi iga tiim oma toodet esitlema.

Indrek: Kui kõikidel oli toode valmis, siis hakkasime sööma. Pärast seda tutvustasid tiimid ükshaaval oma ideed. Kui tutvustused olid tehtud, ütles Anna oma arvamuse ning andis mõned nõuanded.  Ja hakkasimegi kodu poole liikuma. Mulle väljasõit meeldis, kogu see meisterdamine oli äge, aga alguse jutt tundus natuke liiga pikk.

Rubriigid: Määratlemata | Lisa kommentaar

Hästi tehtud, Raili Stina!

Rakvere Reaalgümnaasiumi videostuudio kuulutas detsembris 2019 välja järjekordse lühifilmide stsenaariumide konkursi, kuhu oodati 27. jaanuariks 2020 noorte seniavaldamata võistlustöid.

Parimad kuulutati välja RRG Filmifestivalil 8. veebruaril 2020. Noorima osavõtjana saavutas meie kooli 9. klassi õpilane Raili Stina  Reidla stsenaariumiga „Sa oled perfektne“ III koha. Palju õnne!

Rubriigid: Määratlemata | Lisa kommentaar

Kunstiolümpiaad

Laupäeval, 8. veebruaril 2020 toimus Jüri Gümnaasiumis kunstiolümpiaad. Aegviidu Kooli esindasin seal ainult mina. Sõitsin hommikul kl 8.10 rongiga Ülemistele, kus mind ootas kunstiõpetaja Kaire-Leen Varik. Temaga sõitsime Jüri Gümnaasiumisse.

Algul tuli lahendada teooriaosa. Seal pidime teadma erinevaid kunstistiile ja -väljendeid. Test oli tugevalt ka ajalooga seotud. Kui töö tehtud sai, võisid osalejad sööma minna. Pärast lõunat tuli praktilise töö osa. Selleks anti aega 2 tundi. Siis hakkas žürii hindama. Nad arvestasid punktid kokku ja teatasid tulemused. 

Minu jaoks oli päev õpetlik, sest ma pole varem sellisel olümpiaadil käinud.

Maria Kubja

Rubriigid: Määratlemata | Lisa kommentaar

Õppekäik Tallinnasse

Teisipäeval, 4. veebruaril 2020 käisid 7. ja 8. klassi õpilased õppekäigul Tallinnas.

Hommikul toimus meil esimene tund ning siis läksime 9. 30 rongile. Sõitsime Balti jaama, kust suundusime PROTO avastuskeskusesse. Kuna jõudsime kohale liiga vara,  pidime veidi ootama ekskursiooni algust. Giid jagas meile kõrvaklapid, et kuuleksime tema juttu. Meie ekskursioon algas sellega, et giid rääkis, kuidas vanal ajal asjad olid ja kui palju on tehnika ning üleüldse maailm viimaste sajanditega arenenud.  Kui ta oli meile kõikide keskuses olevate leiutiste lood ära rääkinud, saime avastuskeskuses ise ringi vaadata ja asju proovida.

Suurem osa eksponaatidest oli virtuaalreaalsuse prillidega ning see tegi asja eriti ägedaks. Näiteks sai seal kogeda, kuidas oleks jalgrattaga õhus lennata ja ajalehti laiali viia. Veel sai proovida lampe kokku panna ja sõita allveelaevaga Atlantises. Kui kõik asjad katsetatud said, läksisime edasi Coca-Cola Plazasse. Seal valis igaüks endale sobiva filmi. Kui need said vaadatud, olime valmis tagasi koju minema.

Kokkuvõttes oli päev väga põnev ja lahe.

Helena Raava

Rubriigid: Määratlemata | Lisa kommentaar