Põhikooli lõpuaktus

Reedel, 17. juunil 2022 lõpetas Aegviidu Kooli 96. lend.

Rubriigid: 9.klass, lõpuaktus | Lisa kommentaar

Direktori vastuvõtt

Teisipäeval, 14. juunil 2022 toimus Kehra Rahvamajas Aegviidu Kooli direktori vastuvõtt, kuhu olid kutsutud käesoleva õppeaasta edukad õpilased ning nende vanemad. Üritus algas kell 18 ning kestis paar tundi. Üllatuskülaliseks oli Reigo Ahven trummidega.


Rubriigid: direktori vastuvõtt | Direktori vastuvõtt kommenteerimine on välja lülitatud

Spordipäev Kehras

Kolmapäeval, 8. juunil 2022 toimus Kehra staadionil Aegviidu koolipere selle õppeaasta viimane spordipäev. Mõõtu võeti mitmel jooksudistantsil, kaugushüppes ning palliviskes.

Rubriigid: spordipäev, sport | Spordipäev Kehras kommenteerimine on välja lülitatud

Koolilaager

6.-7. juunil 2022 nautis koolipere mõnusat ilma ja head seltskonda Järvi Pikkjärve kaldal, kus toimus aasta lemmiküritus – koolilaager. Nalja ning naeru oli palju ja kuidagi ei raatsitud öösel magama minna. Ilmataatki soosis matkaselle ning kinkis kaks päikselist päeva ja ühe jaheda öö.

Rubriigid: laager, matk | Koolilaager kommenteerimine on välja lülitatud

Õppekäik Imavere Piimandusmuuseumisse

Esmaspäeval, 30. mail 2022 osalesid 2. kl õpilased Imavere piimandusmuuseumis jäätise valmistamise töötoas ja tutvusid piimanduse ajalooga. Samuti õppisid nad kodusel viisil jäätist valmistama. Peale tõsist pingutust nõudvat toimingut said kõik suu üsna magusaks.

Oli teguderohke ja meeldejääv õppekäik. Tänud koolile ja peredele! Ilusat saabuvat suve kogu kooliperele!

Õpetaja Mari Põder

Rubriigid: õpituba, õppekäik | Õppekäik Imavere Piimandusmuuseumisse kommenteerimine on välja lülitatud

Õuesõppepäev

Arli (5. kl): 30. mail läksid 3.-5. kl õpilased õpetaja Theale külla. Kõik pidid tulema ratastega kella 10 koolimaja juurde, et sõita õpetaja koju. Seal tegime grilli, mängisime koertega, jooksime ringi ning sõime kooki.

Lisete (6. kl): Esmaspäeval, 30. mail 2022 toimus üheksandikel eksam ja teised klassid olid õuesõppepäeval. Meie käisime kuuenda kuni kaheksanda klassiga kanuumatkal. See toimus Loobu jõel. Hommikul kell 8.30 oli kooli juurest väljasõit. Bussisõit kestis umbes tund aega. Õpetajatest olid meiega kaasas õpetaja Reet ja õpetaja Keiu.

Kui kohale jõudsime, siis pidime valima, kellega ühte kanuusse lähme. Seal olid kolme- kohalised kanuud, aga mõned õpilased sõitsid kahekesi. Mina olin kanuus Helena ja Carolaga. Alguses ei läinud meil see kanuutamine küll väga hästi, aga lõpus saime rütmi paika ja jõudsime palju kiiremini edasi. Esialgu sõitsime kogu aeg puudele ja kividele otsa või vastu kallast, aga õnneks midagi hullu ei juhtunud. Ühe korra jäime küll kinni ka, aga õnneks saime sealt kiiresti lahti ja jõudsime teistele järgi jälle. Mulle meeldis see päev väga!

Mart Villem (8. kl): Loobu jõe äärde jõudsime umbes 9.45 paiku ja kell 10 läksid kanuud vette. Ilmaga meil väga vedas, kuna kõige soojemal hetkel oli 18 kraadi, aga eelnevatel päevadel oli iga päev sadanud ja niiske olnud. Alguses oli jõgi vaikne ja vool väike. Aga umbes poole peal tuli väike kärestik ning seal oli madal, kuhu mina ja mu paadikaaslased kinni jäime. Et sellistest kohtadest välja saada, pidin mina kanuust välja astuma ja seda lükkama. Sõidu peal tegime ka pause vahel kas joomiseks või kaldal vaadete nautimiseks. Kui ma nüüd aus olen, siis viimane kilomeeter oli raske, kuna olime üsna palju sõitnud ja minul kippusid käed villi minema. Jõudsime ikkagi häda ja vaevaga lõppu. Seal kuulsime, et ka viimased, kes meie taga tulid, olid kanuuga ümber käinud. Kui kaldale jõudsime, pakuti meile grillvorsti ja võileibu.

Õp Tairi: Matkapäeval, 30.mail oli 1. klass Kõrvemaal, 3.-5. klass Thea juures.

Rubriigid: matk, õppetöö | Õuesõppepäev kommenteerimine on välja lülitatud

Üheksandikel algas eksamiperiood

Esmaspäeval, 30. mail 2022 kell 10 algas põhikooli lõpetajate eksamiperiood eesti keele eksamiga. Järgmisel esmaspäeval, 6. juunil lahendatakse ülesandeid matemaatikaeksamil ning 14. juunil sooritatakse valikeksam.

Meie kooli kuus üheksandikku on teadmiste jõuprooviks hästi valmistunud. Küllap lisab neile enesekindlust seegi, et tänavu lähevad eksamitulemused tunnistusele protsentidena ning hinnete keskmist ei mõjuta.

Rubriigid: eksam, õppetöö | Üheksandikel algas eksamiperiood kommenteerimine on välja lülitatud

Õpetajat tunnustati medaliga

Kolmapäeval, 25. mail 2022 tähistas Päästeamet 30. sünnipäeva. Sel päeval andsid siseminister Kristian Jaani ja Päästeameti peadirektor Kuno Tammeoru 139 silmapaistvale inimesele üle päästeteenistuse aumärgid. 98 neist pälvisid Päästeteenistuse medali, mis antakse keerukatel päästetöödel üles näidatud vapruse eest, samuti teenete eest päästealal.

Päästeteenistuse medali sai ka REET KANGER, MTÜ Aegviidu Päästeseltsi päästja, kes on Aegviidu Koolis õpetaja.

Palju õnne, õpetaja Reet!

Rubriigid: autasu | Õpetajat tunnustati medaliga kommenteerimine on välja lülitatud

Lõpukell

Teisipäeval, 24. mail 2022 toimus meie koolis tutipidu ehk 9. klassi õpilaste eksamitele saatmine. Hommikul tulid lõpetajad kooli väikestes ja lapsikutes riietes koos kaisukarude ning veepüstolitega. Neljanda tunni ajal toimus aktus. 9. klassi õpilased istusid õues ning iga klass tegi neile väikese üllatuse/kingituse. Lisaks sooviti ka edu ja rõõmu edaspidiseks.

Pärast lõunasööki hakati üheksandikke proovile panema. Meil on traditsiooniks, et igal aastal korraldavad kõiki neid tegevusi 8. klassi õpilased, seega sellel aastal pidime seda tegema meie. Valmistasime lõpetajate jaoks ette erinevaid mänge ja väljakutseid. Kõigepealt ostsime mitmesuguseid maiustusi ning sidusime need nööriga pulga külge. Üheksandikud pidid ükshaaval kinniste silmadega need nööri küljest lahti lõikama.

Teisena tegime smuutisid. Me kirjutasime lipikutele kolme magusa ja kolme soolase toiduaine nimed. Head asjad olid banaan, kiivi ja mustikad, vältida püüti aga pasteeti, sinepit ja tomatit. Siis valis iga üheksandik endale kinnisilmi kolm lipikut ning nendest tegimegi kokku smuuti, mille lõpetaja pidi ära jooma.

Siis mängisime munamängu. Me jagasime üheksandikud loosiga paaridesse ning nad pidid koos mängima. Kaotaja oli see, kes muna enne katki tegi. Selle mängu ajal sai palju naerda. Järgmisena tuli neil vahvleid süüa. Me panime kuuele vahvlile vahukoort peale ning kolme vahele pistsime komme ja ülejäänud kolmele panime heeringat. Lõpetajad valisid igaüks endale vahvli, mille pidid ära sööma. See ülesanne meeldis neile endile väga.

Peale seda korraldasime me viktoriini. Meil oli 20 küsimust ning esitasime neid kordamööda igale üheksandikule. Kui keegi vastas valesti, visati teda veepallidega. Siis tuli meie eelviimane tegevus: laulusõnad. Me lasime igale lõpetajale paar sekundit erinevaid laule ning kui muusika jäi pausile, pidid nad laulusõnu jätkama.

Meie viimane mäng oli kaartide puhumine. Valmistasime hea smuuti, aga lisasime sinna rohkesti sidrunimahla. Siis valasime smuuti klaasi ning panime selle peale kaardipaki. Üheksandikud käisid kordamööda klaasi juures ja pidid vähemalt ühe kaardi pealt ära puhuma. See, kellele jäi viimane kaart, pidi smuuti ära jooma.

Tutipäev oli väga lõbus ja naljakas. Sai palju lõbu ja tralli ning ka üheksandikud jäid päevaga rahule. Loodan, et see jääb neil terveks eluks meelde. Ilm oli ka väga ilus ja soe. Tšau-tšau, Kreete Margareeta, Helena, Maria, Anna-Liisa, Kristofer ja Rasmus. Ilma teieta on koolielu hoopis teistsugune. Tulge meile alati külla 🙂 Palju edu edaspidiseks!

Roosi Rütman

Rubriigid: koolileht, tutipäev, tutipidu | Lõpukell kommenteerimine on välja lülitatud

Õppekäik Matsalusse

Neljapäeval, 19. mail 2022 käisid loodusringis osalevad kuuendikud Matsalu Haeska linnuvaatlustornis. Selle käigu organiseeris meile loodusringi õpetaja Thea.

Hommikul hakkasime kooli juurest sõitma kell 8.45 ja kohal olime umbes kell 11. Jõudnud Matsalusse, pidime jalutama natuke maad, sest tornini bussiga ei saanud. Kui olime torni roninud, hakkasime linde vaatlema. Nii lahe oli binokliga uurida lindu ja siis linnuraamatust otsida, kes see lind täpselt on. Nägime seal põhiliselt veelinde: kajakaid, tiire, kiivitajaid ja hanesid.

Olime vaatlustornis umbes kaks tundi. Tagasi jõudime kell 15. Aitäh, selle toreda ja huvitava päeva eest, õpetaja Thea!

Lisete Solenikov

Rubriigid: loodus, õppekäik | Õppekäik Matsalusse kommenteerimine on välja lülitatud