29. Sten Roosi muinasjutuvõistluse tulemused

Eesti Lastekirjanduse Keskuses anti laupäeval, 5. juunil 2021 üle Sten Roosi muinasjutuvõistluse auhinnad. 

Žüriiliikme Kätlin Vainola sõnul olid võistlustööd heal tasemel ja käsitletud teemadering lai. „Nii nagu meid ümbritsevas maailmas, kordus ka sel konkursil refräänina koroona teema. Samuti pakkus lastele huvi tehnika. Esimese ja teise koha tööd põimivad näiteks vaimukalt nuti- ja muinasjutumaailma,“ lausus Vainola.

Võistlustöid hindas kuueliikmeline žürii, mille koosseisu kuulusid võistluse algataja Ann Roos, lastekirjanduse uurija Krista Kumberg, lastekirjanikud Kätlin Vainola ja Liis Sein, folklorist Risto Järv ning lastekirjanduse spetsialist Ülle Väljataga.

Täpsemalt saab lugeda Eesti Lastekirjanduse Keskuse kodulehelt –

Anti üle Sten Roosi muinasjutuvõistluse auhinnad

Võistlusele saadeti 182 muinasjuttu.

Osales õpilasi 43 koolist.

Auhindu anti välja 28.

ERIAUHINNAD:

Eesti Lastekirjanduse Keskuse auhind:

Helena Land, Aegviidu Kool, 5. klass („Imelik raamat“)

Rasmus Tarassov, Aegviidu Kool, 8. klass („Kuidas Katk Antsul külas käis“)

Liis Seina auhind:

Helena Raava, Aegviidu Kool, 8. klass („Karantiinis kleit“)

Maria Kubja, Aegviidu Kool, 8. klass („Nõid ja kuldkalake“)

Maria: 5. juunil 2021 toimus Sten Roosi muinasjutuvõistluse auhinnapidu. Meie koolist oli sinna kutsutud neli õpilast: Helena Land, Helena Raava, Maria Kubja, Rasmus Tarassov ning juhendaja emakeeleõpetaja Anneliis Liblik. Pidu algas kell 12. Ürituse viisid läbi improteatri näitlejad. Pärast auhindade üleandmist lasid näitlejad publikul valida sõnu ning lauseid, millest tegid muinasjutu, mis muutis peo humoorikamaks. Pärast seda võisid koosviibijad maiustada tordi ja morssiga ning iseseisvalt tutvuda lastekirjandusega.

Rubriigid: looming | Lisa kommentaar

Külas käis Toomas Prantsibal

Teisipäeval, 1. juunil 2021 käis Aegviidu Koolis külas Toomas Prantsibal koos oma troopiliste lindudega. Noorematele õpilastele toimus üritus kolmanda, vanematele neljanda tunni ajal. Prantsibal andis õpilastele lühikese ülevaate Eestis elavatest rändlindudest ja ka enda lindudest. Ta oli näitamiseks kaasa võtnud 5 lindu ja rääkis nende eluviisist, toitumisest ja värvusest. Kui külaline oli tutvustuse lõpetanud, said õpilased küsimusi esitada ja vahetunnis linde lähemalt vaadata. Pärast üritus jätkus tavapärane koolipäev.

Maria Kubja

Rubriigid: külaline | Külas käis Toomas Prantsibal kommenteerimine on välja lülitatud

Teistsugune spordipäev


Reedel, 28. mail 2021 oli meil koolis veidi teistsugune spordipäev. Üritus algas umbes 13.30 ja lõppes orienteeruvalt 15.00.

Spordipäev seisnes selles, et pidime kõndima oma klassiga ja samal ajal vastama küsimustele spordi kohta. Kõigepealt tuli alla tõmbata äpp, et saaks võistluses osaleda. Iga 150 meetri tagant ilmus telefoni küsimus. Neid oli erinevaid, kuid kõik keskendusid spordile. Iga õigesti vastatud küsimuse eest sai mingi arvu punkte. Distants oli vanematel õpilastel umbes 4 ja noorematel 3 kilomeetrit. Võistluse lõpus arvutati punktid kokku ja siis saime teada, kui head teadmised meil spordi valdkonnas olid.

Minu arust oli vahva, et spordipäev oli sel aastal natuke teistsugune.

Helena Raava

Rubriigid: spordipäev, sport | Teistsugune spordipäev kommenteerimine on välja lülitatud

Rahvajuttude pajatamine

Kolmapäeval, 26.05.2021 toimus meie koolis 14. korda rahvajuttude pajatamine. Üritus algas 4. tunni ajal ning rahvajutte asus esitama 18 õpilast. Alustasid nooremad jutuvestjad ning lõpetasid vanemad.

Vanuseklasside võitjad olid:

1.-3. klassis jagasid esimest-teist kohta Johan Puusepp ja Henri Suurkaev, kolmas oli Liisi Tüli.

4.-6. klassi õpilaste hulgas võidutses Arabella Suik, teist-kolmandat kohta jagasid Markus Tarassov ja Lisete Solenikov.

7.-9. klassi jutuvestjatest võidutses Kreete Margareeta Kalme, teiseks tuli Laurits Rütman ja kolmandaks Roosi Rütman.

Toimus ka publikuhääletus ning ülekaalukalt valiti kuulajate lemmikuks Arabella Suik.

Pärast autasustamist jagati ka muid preemiaid ja tänukirju. Näiteks kuulutati välja igast klassist ilusaima käekirjaga õpilane. Samuti tänati Harjumaa omaloomingukonkursil tunnustuse saavutanud õpilasi.

Üritus lõppes umbes 6. tunni ajal ning tunde pärast ei olnud. See oli vahva päev ning mulle väga meeldib, et meie koolis on sellised traditsioonid.

Roosi Rütman

Rubriigid: rahvajuttude pajatamine | Rahvajuttude pajatamine kommenteerimine on välja lülitatud

Viimane koolikell

Esmaspäeval, 24. mail 2021 helises koolis 9. klassile viimane koolikell. Lõpukella aktus algas neljanda tunni ajal. Kõik klassid soovisid üheksandikele edu edaspidiseks ja andsid neile mingi vahva meene. Ka direktor ja klassijuhataja lisasid oma innustavad sõnad.

Peale lõpukella korraldas 8. klass üheksandikele väikese ärasaatmisürituse, milles oli füüsilisi jõukatsumusi ning ka küsimusi nende teadmiste kontrollimiseks. Näiteks tehti kotijooksu, telefonimängu vahukommidega suus ja kõrgeima hääle võistlust. Kõige lõpus pidid katse-alused ära jooma ühe üsna vastiku smuuti.

Kokkuvõtteks võib öelda, et oli väga vahva päev ning sai palju naerda.

Helena Raava

Rubriigid: tutipäev | Viimane koolikell kommenteerimine on välja lülitatud

Tasakaalulindid kutsuvad tegutsema

Neljapäeval, 20. mail 2021 paigaldati Aegviidu Kooli ette mändide vahele kaks tasakaalulinti. Äsja tulid kõik õpilased distantsõppelt kooli tagasi, aga see ei tähenda, et koroonaoht oleks juba möödas. Tasakaalulintide tõttu tahavad lapsed rohkem õues  värske õhu käes olla ning samal ajal treenida oma füüsilist tugevust, lihaseid  ja tasakaalu. Koolipere rõõmuks olid lapsed koheselt lintidest huvitatud ja kasutavad iga vahetundi, et uusi trikke õppida.

Kreete Margareeta Kalme

Rubriigid: sport | Tasakaalulindid kutsuvad tegutsema kommenteerimine on välja lülitatud

Harjumaa koolide omaloomingukonkurss 2021

Viimsi Kooli ja Viimsi Gümnaasiumi korraldatud Harjumaa koolide 5.-12. klasside omaloomingukonkursil osales Aegviidu Kool esimest korda. Saatsime märtsis võistlustulle kümne õpilase lood ning luuletused. Nüüd on konkursi tulemused selgunud.

5.-6. KLASS PROOSA

1.-2. KOHTCarola LassAegviidu Kool
3.-4. KOHTHelena LandAegviidu Kool

7.-8. KLASS PROOSA

1. KOHT Rasmus Tarassov Aegviidu Kool
Loodushoiuteemalise muinasjutu eripreemiaMaria KubjaAegviidu Kool
Kaasaegse muinasjutu eripreemiaKreeta Margareeta KalmeAegviidu Kool

Õpilasi juhendas emakeeleõpetaja ANNELIIS LIBLIK

Harjumaa omaloomingukonkurss 2021 tulemusi saab vaadata https://viimsi.edu.ee/harjumaa-omaloomingukonkurss-2021/


Rubriigid: konkurss, Luuletus | Harjumaa koolide omaloomingukonkurss 2021 kommenteerimine on välja lülitatud

Oleme distantsõppel

Alates 9.märtsist 2021 läheb kogu Aegviidu Kool distantsõppele. Ka huvitegevus on peatatud.

Rubriigid: teade | Oleme distantsõppel kommenteerimine on välja lülitatud

Hästi tehtud, Anett Liisa!

JOKA klubi noorliikmed Anett Liisa Parts (12) ja Maanus Udam (14) kutsuti Eestit esindama Euroopa noorte ja juunioride suusaorienteerumisvõistlustele Käärikul 22.-28.02 W17 ja M17 klassis. Mõlemal on head suusatamisoskused, kiirus- ja vastupidavusvõimed ning sportlik visadus, aga suusaorienteerumise kogemusi alles koguneb. Teatevõistlusel 28.02 tuli Anett Liisal ja Maanusel hakkama saada juunioride klassi keerulise ja pika rajaga, milleks kulus mõlemal kahe tunni ringis. Tulemuseks W20 ja M20 Eesti võistkondade jõudmine riikide arvestuses 6. kohale ja kutse lilletseremooniale. See oli ilus lõpp pikale ja pingelisele võistlusnädalale. Eesti koondis tegi suusaorienteerumise ajalugu, sest medalisaak oli üllatavalt rikkalik: 8 medalit. Et meie noored koondislastena seda edulugu nii lähedalt kogeda võisid, tõstab ehk nendegi kirge oma sportlasteel.

JOKA orienteerumisklubi

Rubriigid: orienteerumine, suusatamine, võistlus | Hästi tehtud, Anett Liisa! kommenteerimine on välja lülitatud

Stiilinädal

Anne-Mai Sepp: 15.-19.02.21 toimus koolis stiilinädal. Õpilasesindus oli plaaninud seda teha juba päris pikalt, kuid ei leidnud selleks sobivat aega, lõpuks otsustasime korraldada ürituse veebruaris viimasel nädalal enne vaheaega.

Stiilinädala päevad olid järgmised: esmaspäev – sõbrapäeva stiil (roosad ja/või punased riideesemed), teisipäev – gooti stiil (üleni must riietus), kolmapäev – retro stiil (70-90. a), neljapäev – soovahetus stiil (tüdrukud poisteks ja poisid tüdrukuteks) ning veerandi viimane päev ehk reede – tudupäev (pidžaamades). 

Stiilinädal möödus hästi ja üllatav oli näha peaaegu kõiki erinevatesse stiilidesse riietatuna. Minule meeldis kõige rohkem gooti stiil, kuna see oli põnevaim minu jaoks. Mulle väga meeldis see nädal, sest oli tore midagi uut ja põnevat proovida.  

Reti Eleen: Mulle meeldis kõige rohkem tudupäev, sest nendes riietes oli mugav olla.

Paula Liisa: Kõige toredamad olid retropäev ja tudupäev. Tudupäeval ei pidanud riietusega vaeva nägema. Retropäeval meeldis mulle mu riietus.

Katharina: Mulle meeldis gooti stiil, kuna see stiil on põnev. Soovahetus ja tudupäev olid ka toredad, sest sai lihtsalt ning mugavalt riietuda.

Carola: Kõige vahvam oli minu meelest retro stiil, sest mu riietus oli äge, mul olid kalamustriga püksid ja must trikoo.

Lisete: Mulle meeldis ka retro, sest minu riided olid ägedad nagu Carolalgi – samuti kalamustriga püksid ja must trikoo.

Rubriigid: stiilinädal | Stiilinädal kommenteerimine on välja lülitatud