“Valge välk”

 Kristofer: 12.-13.02.2021 osalesid Aegviidu kodutütred ja noorkotkad võistlusel nimega ,,Valge välk”. Üritus toimus Valgamaal, Tsirguliinas.

Reedel, 12.02 kell 14.00 startisime bussiga Aegviidu kooli juurest ning võistluskohta jõudsime umbes kell viis õhtul. Enne starti sõime õhtusööki ning juba kell 19 hakkaski võistlus pihta. Rada, mille suuskadel läbima pidime, oli 25 km pikk.

Võistkonnad koosnesid neljast liikmest. Minu tiimis olid Laurits, Indrek ning Kristjan. Rajal oli üheksa punkti ning igaühes tuli läbida etteantud ülesanne. Kahjuks minu meeskond katkestas võistluse. Siis saime Tsirguliina koolis ennast välja puhata. Järgmisel päeval tehti võistlusest kokkuvõtteid. Meie Aegviidu kodutütardest ning noorkotkastest keegi küll esikohta ei saanud, aga ikkagi oli tore, sain esimene kogemuse sõita militaarsuuskadega.

Kreete Margareeta: Reede õhtul umbes kell 20.10 anti meie tüdrukutele  (Anna-Liisa, Helena, Roosi ja mina) Tsirguliina kooli juurest start. Ka meie pidime sõitma 25 km suuskadel läbi metsade, põldude ja õudsete võsade. Punktidesse sõitmine oli kerge, aga nendes olevad tegevused ei kukkunud meil hästi välja. Kõige raskem oli üle köite ronimine. Sain korraliku õppetunni selle kohta, et peaksin oma käsi rohkem treenima. Viimastes punktides, kui päike hakkas juba tõusma, ei suutnud ma oma silmi kuidagi lahti hoida, kuna ma ei olnud juba 24 tundi maganud. Õnneks oli ilm enam-vähem normaalne. Lund ei sadanud, tuult ka väga ei olnud ja külmakraade oli umbes -12. Kui jõudsime lõppu, saime teada, et olime ainukene kodutütarde tiim, kes lõpetas. Väga uhke tunne oli.

Helena: Kui kohale jõudsime, saime süüa ning kontrollisime veel viimast korda üle enda varustuse. Meie võistkond startis kell 20.00. Tiimid olid neljaliikmelised. Igasse punkti oli vaja jõuda mingiks kindlaks ajaks, kuid tihtipeale jõudsime liiga vara ning oodates hakkas külm. Tore oli see, et meie juhendaja Argo Kivi sai tulla meile mõnedesse punktidesse vastu ning tuua meile kuuma teed. Seal oli väike lõke, kus sai ennast soojendada ning teiste võistluskaaslaste jutte ja kogemusi kuulata. Liikudes hakkas jälle soe ning see oli mõnus tunne.

Mulle isiklikult meeldis, et matk toimus talvel, kuna lumi tegi raja leidmise kergemaks ning andis ka natuke valgust. Vahepeal sattusime ikka täiesti võpsikusse. Siis tuli küll närv sisse. Kõigele vaatamata jõudsime punktidesse õigeaegselt. Kõige rohkem tuligi motivatsiooni siis, kui hakkas jälle valgeks minema. See andis meile justkui uue hoo sisse ning panimegi lõpuni välja. Meie lõpetasime kella ühe ja kahe vahel. Matkasime kokku umbes 17 tundi. Aegviidu poistest lõpetas vaid üks võistkond, aga kahjuks kolme liikmega. Teine võistkond katkestas. Nagu minu aru sain, olime ainuke tüdrukute võistkond, kes lõpetas täis koosseisus. See matk oli kohati raske, aga mul oli väga hea tiim ning sain hulganisti uusi kogemusi.

Rubriigid: orienteerumine, suusatamine, võistlus | “Valge välk” kommenteerimine on välja lülitatud

Oleme distantsõppel

Alates 9.märtsist 2021 läheb kogu Aegviidu Kool distantsõppele. Ka huvitegevus on peatatud.

Rubriigid: teade | Oleme distantsõppel kommenteerimine on välja lülitatud

Hästi tehtud, Anett Liisa!

JOKA klubi noorliikmed Anett Liisa Parts (12) ja Maanus Udam (14) kutsuti Eestit esindama Euroopa noorte ja juunioride suusaorienteerumisvõistlustele Käärikul 22.-28.02 W17 ja M17 klassis. Mõlemal on head suusatamisoskused, kiirus- ja vastupidavusvõimed ning sportlik visadus, aga suusaorienteerumise kogemusi alles koguneb. Teatevõistlusel 28.02 tuli Anett Liisal ja Maanusel hakkama saada juunioride klassi keerulise ja pika rajaga, milleks kulus mõlemal kahe tunni ringis. Tulemuseks W20 ja M20 Eesti võistkondade jõudmine riikide arvestuses 6. kohale ja kutse lilletseremooniale. See oli ilus lõpp pikale ja pingelisele võistlusnädalale. Eesti koondis tegi suusaorienteerumise ajalugu, sest medalisaak oli üllatavalt rikkalik: 8 medalit. Et meie noored koondislastena seda edulugu nii lähedalt kogeda võisid, tõstab ehk nendegi kirge oma sportlasteel.

JOKA orienteerumisklubi

Rubriigid: orienteerumine, suusatamine, võistlus | Hästi tehtud, Anett Liisa! kommenteerimine on välja lülitatud

Stiilinädal

Anne-Mai Sepp: 15.-19.02.21 toimus koolis stiilinädal. Õpilasesindus oli plaaninud seda teha juba päris pikalt, kuid ei leidnud selleks sobivat aega, lõpuks otsustasime korraldada ürituse veebruaris viimasel nädalal enne vaheaega.

Stiilinädala päevad olid järgmised: esmaspäev – sõbrapäeva stiil (roosad ja/või punased riideesemed), teisipäev – gooti stiil (üleni must riietus), kolmapäev – retro stiil (70-90. a), neljapäev – soovahetus stiil (tüdrukud poisteks ja poisid tüdrukuteks) ning veerandi viimane päev ehk reede – tudupäev (pidžaamades). 

Stiilinädal möödus hästi ja üllatav oli näha peaaegu kõiki erinevatesse stiilidesse riietatuna. Minule meeldis kõige rohkem gooti stiil, kuna see oli põnevaim minu jaoks. Mulle väga meeldis see nädal, sest oli tore midagi uut ja põnevat proovida.  

Reti Eleen: Mulle meeldis kõige rohkem tudupäev, sest nendes riietes oli mugav olla.

Paula Liisa: Kõige toredamad olid retropäev ja tudupäev. Tudupäeval ei pidanud riietusega vaeva nägema. Retropäeval meeldis mulle mu riietus.

Katharina: Mulle meeldis gooti stiil, kuna see stiil on põnev. Soovahetus ja tudupäev olid ka toredad, sest sai lihtsalt ning mugavalt riietuda.

Carola: Kõige vahvam oli minu meelest retro stiil, sest mu riietus oli äge, mul olid kalamustriga püksid ja must trikoo.

Lisete: Mulle meeldis ka retro, sest minu riided olid ägedad nagu Carolalgi – samuti kalamustriga püksid ja must trikoo.

Rubriigid: stiilinädal | Stiilinädal kommenteerimine on välja lülitatud

Jõuluraamat 2020

Üheteistkümnes jõuluraamat valmis alles nüüd, 2021. a veebruaris. Eelnevatel aastatel oleme kogumiku kõigi õpilaste talveluuletustest kokku köitnud detsembrikuu viimase koolinädala alguses. Tavaliselt viisid üheksanda klassi õpilased enne jõuluvaheajale minekut ühe kogumiku lasteaeda, teise raamatukokku. Enne kingituse üleandmist lugesid nad sellest ette mitmeid luuletusi. Selline jõuluraamatu üleandmise viis oli muutunud traditsiooniks, seepärast oli kahju, et koroona sel talvel nii toimida ei lubanud. Distantsõppe tõttu oli ka luuletuste kogumikku jõudmine keeruline, kuna koduõppele tuli jääda juba enne jõuluvaheaega.

Nüüd on jõuluraamat valmis. Loodame, et lasteaialapsed ning raamatukogu külastajad naudivad Aegviidu kooli õpilaste selle talve luuleloomingut!

Rubriigid: jõuluraamat | Jõuluraamat 2020 kommenteerimine on välja lülitatud

Palju õnne, Eesti Vabariik!

Reedel, 19. veebruaril 2021 tähistasime koolis vabariigi sünnipäeva. Direktor pidas saalis kooliperele väikese kõne. Siis heiskasid meie kooli kaksikud lipumasti Eesti riigilipu. 1. klassi kaksikutest oli kohal ainult Mark-Braien ning koos 9. kl õpilaste Janika ning Viktoriaga tõmbati lipp masti lehvima.

Pärast aktust toimus 4. tunni ajal traditsiooniline mälumäng. Enamik küsimusi oligi seotud vabariigi sünniloo ja tähtpäevadega.

Rubriigid: vabariigi aastapäev | Palju õnne, Eesti Vabariik! kommenteerimine on välja lülitatud

Hõissa, meil on vastlad!!!

Vastlapäeval, 16. veebruaril 2021 lasid kolmanda tunni ajal Kabelimäel vastlaliugu 1.-4. klasside õpilased, 5.-9. klasside õppurid lustisid seal neljanda tunni ajal. Enne ja pärast liulaskmist toimus õppetöö tunniplaani alusel.

Rubriigid: vastlapäev | Hõissa, meil on vastlad!!! kommenteerimine on välja lülitatud

Suusapäev

Esmaspäeval, 15. veebruaril 2021 toimus koolis suusaspordipäev.

Ajakava oli järgmine: 9.30-11.00 – 7.-9. klassi õpilased tegutsesid staadionil ja Kabelimäel, 11.15-12.45 – 1.-3. klass võistles staadionil, 12.45-14.15 – 4.-6. klass samuti staadionil. Võistlusalad olid tavalised ja ebatavalised: suusasprint, tagurpidisõit, kombineeritud teatevõistlus. Enne ja pärast spordipäeva toimusid tunnid vastavalt tunniplaanile.

Rubriigid: spordipäev, suusatamine | Suusapäev kommenteerimine on välja lülitatud

Teatriskäik

Paula Liisa: 5. kl käis teisipäeval, 9. veebruaril 2021 Noorsooteatris. Läksime teatrisse, sest klassijuhataja pakkus meile võimalust ja olime huvitatud. Näidendi pealkiri oli „Momo“. Etendus jutustas tüdrukust, kes aitas päästa aega, mille hallid mehed olid ära varastanud. Minu lemmiktegelane oli kilpkonn, kes kogu aeg üle lava roomas. Ta oli väga nunnu, aga samas natuke hirmutav.

Rasmus: Mulle meeldis sealt etendusest kõige rohkem Momo, sest ta näitles väga hästi. Ka kõik teised näitlejad mängisid oma rolli ilusti. Huvitavaim oli see koht, kus Momo taheti pahade meeste poolt ära viia.

Katharina: Mulle meeldis kõige rohkem Momo, ta oli lahe ja julge. Mulle meeldis ka see, et meid võeti lahkesti vastu. Etendus oli vahva.

Carola: Lemmiknäitlejat ja – kohta ei olnud. Mulle meeldis terve see etendus.

Lisete: Raske on nimetada näidendist ühte lemmikkohta. Terve etendus oli äge ja põnev. Näitlejad olid ka kõik lahedad.

Markus: Mul ei olnud näidendis lemmiknäitlejat ega lemmikkohta, mulle meeldis kõik. See etendus oli väga lõbus, tore ja põnev.

Rubriigid: kultuur | Teatriskäik kommenteerimine on välja lülitatud

Emakeeleolümpiaad

Eesti keele olümpiaadi Harjumaa voor toimus teisipäeval, 26. jaanuaril 2021 internetipõhiselt. Meie koolist osalesid nooremas vanuserühmas (7.-8. kl) Helena, Roosi, Rasmus ja keskmises vanuserühmas (9.-10. kl) Laurits.

Olümpiaad oli suures osas sõnade päritolu, võõrsõnade ja kõnekeele peale. Kokku oli lahendamiseks aega  2 tundi ja 5 minutit. Väga paljud ülesanded olid sellised, kus pidi otsima õigeid vastuseid internetist. Oli vaja vaadata näiteks sõnastikest tähendusi jm.

Ülesanded olid sel aastal päris keerulised. Palju oli asju, mille jaoks me polnud otseselt valmistunud, aga samas see just andiski uue kogemuse. Sain ka teavet mitmete sõnade päritolu kohta, mis oli päris põnev ja hariv.

Nüüdseks on meil juba tulemused teada ning võime saavutatuga rahul olla. Mina olen õnnelik, sest sain uue kogemuse.

Helena Raava

Rubriigid: olümpiaad | Emakeeleolümpiaad kommenteerimine on välja lülitatud