Palju õnne, Anett Liisa!

Aegviidu Kooli 7. kl õpilane Anett Liisa Parts pälvis Järvamaa 2021. a parima sportlase tiitli neidude arvestuses.

Aneti saavutused: 3-kordne Eesti meister suusaorienteerumises N 14 vanuseklassis; 2 hõbemedalit rattaorienteerumises Eesti meistrivõistlustelt; EMV sprindi teatevõistluses hõbemedal N 16 vanuseklassis; Alexela noorte suusasarja võitja N 13 vanuseklassis; EM sprindis 24. koht N 17 vanuseklassis; MM suusaorienteerumise teatesõit 6. koht N 20 vanuseklassis

Järva Teataja spordiuudised (16.01.22):

16. jaanuaril 2022 kogunes maakonna spordirahvas Särevere mõisa Järvamaa spordigalale, kus koos Järvamaa spordiliidu ja Kultuurkapitali Järvamaa ekspertgrupiga tunnustati 2021. aasta spordivaldkonna parimaid.

Järvamaa spordipreemiad

Spordielu edendaja: Ilmar Mõttus

Sportlikum pere: Perekond Randalainen (Imavere)

Eesti Kultuurkapitali Järvamaa ekspertgrupi aastapreemiad:

Elutööpreemia: Leo Matikainen – pool sajandit tulemuslikku sporditööd Järvamaal

Sporditegija preemia: Kalev Lillepea – petanki mänguvõimaluste eestvedamise ja arendamise eest

Spordisündmuse preemia: Piret Reinfeld – suvevolle turniirid Paide rannaspordikeskuses

Aasta naissportlase preemia pälvis kergejõustiklane Marelle Kleemeier (SK Tartu Kalev/Paide) ja aasta meessportlaseks tunnistati vibusportlane Robin Jäätma (Türi vibuklubi/Türi). Aasta naissportlase preemiaga kaasnes ka Järvamaa spordiliidu poolt 500 eurot auhinnaraha, aasta meessportlast pidas JOL meeles samuti 500 eurose auhinnarahaga.

Neidude arvestuses pälvis aasta parima sportlase tiitli ja Järvamaa spordiliidu 300 euro suuruse preemia Anett Liisa Parts (OK JOKA/Ambla SK) ning noormeeste arvestuses tunnistati parimaks Mehis Udam (RR suusaklubi/JOKA), kes sa samuti 300 eurot.

Võistkondade arvestuses pälvis võidu ning spordiliidult 500 eurot preemiaraha Paide Linnameeskond.

Naisseenioride arvestuses oli 2021. aasta tulemuste põhjal parim Merle Vantsi, meesseenioride arvestuses Priit Poopuu.

Fotod: Keiu Kask

Rubriigid: sport, suusatamine, võistlus | Lisa kommentaar

Jõululaat

Esmaspäeval, 20. detsembril 2021 toimus koolis traditsiooniline jõululaat. Müüjaid oli sel aastal lausa 28. See oli üle aastate rekord. Ka tooteid oli rohkesti ning erinevaid, näiteks igasuguseid küpsetisi, jõuluehteid ja -pärgi, glögisid, mett ja muud.

Meeleolu oli väga mõnus ja nii ostjad kui müüjad tundusid laata nautivat. Minu arust oli vahva, et saime sel aastal jälle laata korraldada, kuigi pidime rakendama turvameetmeid.

Helena Raava

Rubriigid: jõulud | Jõululaat kommenteerimine on välja lülitatud

Geomeetria teemapäev 2021

Geomeetria teemapäev toimus sel aastal juba viiendat korda. Tänavu joonestasid õpilased oma koolis koos klassikaaslastega elulille kujundit. Nad pidid miniversiooni suurendama vastavalt paberi proportsioonile geomeetriliselt korrektselt A3 paberile. Kõik jooned tuli teha joonlaua või sirkli abil, mitte vabakäeliselt. Selleks oli aega 150 minutit.

Meie kooli õpilastest pälvisid tänukirja ja šokolaadi Roosi Rütman (8. kl), Kreete Margareeta Kalme, Maria Kubja ning Rasmus Tarassov (kõik 9. kl).

Rubriigid: teemapäev | Geomeetria teemapäev 2021 kommenteerimine on välja lülitatud

Jõulupidu 2021

Teisipäeval, 21. detsembril 2021 pidasime jõulupidu.

Rubriigid: jõulud, KOOLIPIDU, pidu | Jõulupidu 2021 kommenteerimine on välja lülitatud

Jõuluraamat 2021

21. detsembri 2021 hommikupoolikul käisid üheksanda klassi õpilased koos klassijuhatajaga lasteaias kaheteistkümnendat talveluule kogumikku üle andmas. Õnneks saime tänavu jätkata traditsiooni lugeda väikestele põnnidele ja raamatukoguhoidjatele ette meie kooli õpilaste luuleloomingut.

Lasteaias käimine oli väga äge! Nii palju mälestusi meenus juba koridoris seistes. Kui pidime hakkama luuletusi lugema, tabas mind selline tunne, et olen tõesti vanaks jäänud. Väikestele oli väga hea meel luuletusi ette lugeda.

Raamatukoguhoidjale kandsime ka oma luuletused ette. Kõige rohkem sai nalja siis, kui lugesime varasematest kogumikest meie algklassides kirjutatud luuletusi. Esimeses klassis olin ma tõesti “poeetiline geenius”.

Kreete Margareeta Kalme

…………………………………………………………………

Klassikaaslaste muljed

Rasmus: Iga kord, kui ma lasteaiast mööda käin, tundub, et midagi on jälle uut, aga kui me täna seal sees käisime, tulid küll kõik lasteaiamälestused meelde. Raske uskuda, et lasteaias käimisest on juba pea 9 aastat möödas. Seestpoolt pole majas õnneks suuri ümberehitisi tehtud ja mängutunne tuli peale. Suur tänu lasteaialastele, et nad meid ära kuulasid! Raamatukogus oli tore publik, mis siis, et kaheliikmeline. Lugesime ka enda vanu luuletusi ja ma pean ütlema, et päris poeedid me algklassides ei olnud.

Maria: Läksime algul lasteaeda, teel sinna oli tore ühiseid lasteaiamälestusi meenutada. Hoovi oli palju muudetud ning lapsed tundusid nii tillukesed. Lugesime neile oma ning kaasõpilaste luuletusi. Meid kuulati üllatavalt vaikselt, aga pärast viimast luuletust küsis üks laps: “Millal see läbi saab?” Pärast lasteaeda läksime raamatukokku. Seal lugesime samamoodi loomingut ette ja andsime jõulukogumiku üle. Siis vaatasime, mis luuletusi olime algklassides kirjutanud. Esimeses klassis arvasin, et mu grammatika on hea, kuid tegelikult polnud mu luuletustes ühtegi koma ning esines ka igasuguseid muid kirjavigu.

Helena: Lasteaias sain korraliku nostalgialaksu. Seal hoovis kõndides tuli nii palju vahvaid mälestusi meelde. Luuletuste lugemine läks ladusalt ning lapsed kuulasid uudishimuga. Terve käik oli väga vahva ja tõi mõnusa jõulumeeleolu.

Anna-Liisa: Hommikul oli väga tore lasteaeda minna, kõik vanad mälestused tulid meelde ja neid oli lahe omavahel arutada. Lasteaias olid kõik väga vahvad ja sõbralikud. Kui luuletused olid ette loetud ja tänusõnad kuulatud, oli aeg minna raamatukokku. Seal me kandsime samad luuletused ette ja andsime kogumiku üle. Kokkuvõttes jääb see päev eredalt meelde ja väga vahva oli kohtuda ka tulevaste Aegviidu Kooli õpilastega.

Rubriigid: jõulud, jõuluraamat, lasteaed, looming, Luuletus, raamatukogu | Jõuluraamat 2021 kommenteerimine on välja lülitatud

1.-3. klass Sagadis

21, detsembril 2021 hommikupoolikul külastasid 1.-3, kl õpilased Sagadi Looduskooli.

Sagadi Looduskooli metsaprogrammis oli võimalik osaleda Arved Viirlaiu Põhja-Eesti Metsaühistu toetusel. Päev oli huvitav ning mitmekesine.

Rubriigid: õpituba, õppekäik, õppetöö | 1.-3. klass Sagadis kommenteerimine on välja lülitatud

Hetki jõulutöötubadest

Rubriigid: jõul, jõulud, õpituba | Hetki jõulutöötubadest kommenteerimine on välja lülitatud

3. advent

Esmaspäeval, 13. detsembril 2021 teise tunni alguses kogunes meie koolipere saali, et kuulata ajalooõpetaja Julia jõulumälestusi. Ta rääkis, et nende peres ei olnudki jõulutraditsioone, vaid kinke anti juba novembris. Õpetaja tegi ka nalju, mida oli huvitav kuulata.

Anett Liisa Parts

Rubriigid: advendihommik, advent | 3. advent kommenteerimine on välja lülitatud

1. klass Palmses

9. detsembril 2021 käisid 1. klassi õpilased Palmses, kus vaatasid jõuluetendust ja tegutsesid jõulumaal. Oli vahva päev!

Rubriigid: jõul, jõulud, õppekäik, õppetöö | 1. klass Palmses kommenteerimine on välja lülitatud

Palju õnne, meie armas kool!!!

7. detsembril 2021 tähistasime meie kooli 104. sünnipäeva. Üritus toimus Aegviidu Rahvamajas algusega kl 13.00. Seekord olid kohal ainult õpilased ja õpetajad, et vältida viiruse levikut. Pereliikmed said meid jälgida Facebooki vahendusel.  

Etteasteid oli mitut laadi: üles astuti näiteks show- ja rahvatantsudega, mängiti pille ning loeti luuletusi. Peale kontserdi lõppu pakuti traditsiooniliselt torti, kohvi ning morssi. 

Minu arust oli väga tore, et saime sel aastal ikkagi kooli sünnipäeva tähistada ja näidata, mida oleme õppinud.  

Helena Raava 

Rubriigid: kooli sünnipäev | Palju õnne, meie armas kool!!! kommenteerimine on välja lülitatud