Kool

Aegviidu Kool ja Aegviidu Lasteaed

Aegviidu Kool on Anija Valla lasteaed- põhikool.

Kool asub looduslikult ilusas kohas männi metsade vahel ja Aegviidu Külastuskeskuse vahetus läheduses, mis annab võimaluse palju looduses õppida. Soovime oma õpilastele edasi anda kooli põhiväärtusi, milleks on koostöö, hoolivus, areng ja tervis ning keskkond.

Aegviidu Koolil on hea koostöö Nordwood Aegviidu spordimaailmaga, mis annab võimaluse kooli õpilastel sporti teha heades ja kaasaegsetes tingimustes. Koolil on oma staadion ja õpilased saavad kasutada välitrenažööre kooli juures.

Meie moto on „Väike kool, soe süda“.

Oleme kindlad, et meie koolist saadud põhiharidus võimaldab edukalt jätkata mis tahes järgneval haridusastmel.

Aegviidu Kool on liitunud programmiga Taimne Teisipäev.

Taimse Teisipäeva eesmärk on koostöös haridusasutustega õpilastel tervislikumalt toituda! Taimse Teisipäeva kooliprogrammi raames aitame haridusasutuse õpilastele kord nädalas taimset lõunat pakkuda. Programm jagab lihtsaid nõuandeid, miks ja kuidas suurendada tervisliku ja maitsva taimse toidu osakaalu menüüs. Aitab juurutada tervislikke toitumisharjumusi juba varases eas.

• 20240812_080518
  • 20240812_081013
  • 20240812_080441

Põhiväärtused on edasi arendamisel, et leida kahe asutuse ühised väärtused ja kokkupuute punktid.

Lasteaias: Koostöö saab olla võimalik ja parim, kui teist osapoolt kuulatakse, teda austatakse, ollakse aus ja avatud. Kõik teevad kõigiga koos tööd kui eelarvamused jäetakse kõrvale. Koostöö on kompromisside tegemine, kokkulepped, arutelud, läbirääkimised. Koostöö on meeskonnatöö kõige laiemas tähenduses. Ilma selleta pole mõtet ühtki eesmärki püstitadagi. Koostöö on organisatsiooni põhialus. Lapsevanemad ja kogukond on tähtsal kohal. Hea pingevaba õhkkond soodustab koostööd.

Koolis: Koostöös sünnivad head mõtted, ideed, mida ellu viia. Me oleme kõik omavahel seotud: lapsed, õpetajad, vanemad, koolipidaja ning toetajad. Mida tugevam on side, seda kindlamini me end tunneme.

Lasteaias: hooliv suhtumine kõikidesse ja kõigesse. Sõbralik, usalduslik, abivalmis, salliv ja lahke inimene hoolib iseendast ja teda ümbritsevast keskkonnast. Keskkond = vaimne ja füüsiline. Hoolivus tähendab märkamist, tunnustamist, kiitust. Märkame nii halba kui head. Märkamine + sekkumine/ütlemine.

Koolis: Kool asub väikeses alevis looduse keskel. Olem suur pere, kus hinnatakse häid suhteid, hoolitakse üksteisest ning väärtustatakse tasakaalustatud vaimset ja füüsilist õpi- ja töökeskkonda.

Lasteaias: Areng on oluline nii iseenda kui teiste õpetamise seisukohast. Loov lähenemine, lapsekeskne mõtteviis, üksteise ja laste mõistmine ja vastutuse võtmine aitavad kaasa enese ja lasteaia arengule. Kui lasteaias töötavad motiveeritud ja arengule suunatud inimesed, areneb ka organisatsioon tervikuna. Areng on õppimine ja elukestev õpe. Oluline on, et toimub pidev areng.

Koolis: Aegviidu Koolis märgatakse iga õppuri omapära ja andeid. Kool annab võimaluse arendada süvendatult just seda ala, mis õpilast köidab: on see siis sport, tehnoloogia, loodus- või kunstiained. Meie kooli õpilane võtab ise vastutuse oma õpitulemuste eest, on hooliv, sõbralik ning arvestab teistega. Õppetöös anname õpilasele võimaluse võtta vastutus oma õpitulemuse eest, hinnata oma panust ja saavutatud eesmärke. Suuname õpilast eneseanalüüsioskust arendama. Aegviidu kooli õpetaja on oma ala meister, kes on kursis hariduse uute suundadega.

Lasteaias: tervis, nii vaimne kui füüsiline, on kõige alus. Positiivne suhtumine nii endasse, kui meid ümbritsevasse keskkonda, koos teiste inimeste ja loodusega, aitavad hoida meid tervetena. Tervis on tervislik toitumine, isiklik hügieen, aktiivne eluviis, hea uni ja positiivne õhkkond. Keskkonna hoidmine ja sellest hoolimine tagab parema tervise.

Koolis: oleme avatud uutele ideedele ja kogemustele, sallivus erinevuste suhtes. Oluline on keskkonna hoidmine ja looduse väärtustamine. Oluline on konstruktiivne ja lahenduskeskne lähenemine probleemide lahendamisel. meie tegevustel on mõju kaugemale kui vaid meie kodu või riik. Me oleme osa suurest globaalsest kogukonnast, kus igaüks meist mängib olulist rolli. Vastutustundlik ja teadlik käitumine aitab kaasa õiglasema ja jätkusuutlikuma maailma loomisele.