Meehommik pannkookidega

Aegviidu Kool ja Aegviidu Lasteaed

Ootame lapsevanemaid lasteaeda pannkoogile.

Sloveenia mesinike liidu ellu kutsutud traditsiooni kohaselt viivad mesinikud igal aastal novembrikuu kolmandal reedel kohalikele lasteaedadele mett, et rühmaõpetajad saaksid seda lastele hommikusöögi juurde pakkuda. See nn meehommikusöök on omamoodi sügisese lõikuspeo tähistamine ja rõhutab mee kui inimesele kasuliku toiduaine tähtsust meie laual. Tänavu peetakse meehommikut 15. novembril meie lasteaias.

Meehommiku eesmärk on tõsta tarbijate, eeskätt laste teadlikkust mesilaste tähtsast rollist, populariseerida mesindussaadusi, väärtustada tervislikku eluviisi ja kohalikku toitu. Praeguseks on meehommikud lasteaedadest välja kasvanud ning neid peetakse ka koolides ja kodudes, mett ja meega valmistatud toite nauditakse ka päeval või õhtusöögi ajal. Samuti on lisandunud komme peale mee annetada lasteasutustele teisigi kohalikke saadusi, näiteks puu- ja köögivilju.

Loodetavasti tuleb meile külla ka mesinik, kes meest lastele ja vanematele juba lähemalt räägib.

Sündmuste kalender