Nutikas Labor

Teisipäeval, 14. mail 2019 külastasid Aegviidu kooli 8. klassi õpilased Kehra Gümnaasiumi. Välja sõitsime Aegviidust kell 8.27 ja Kehrasse jõudsime 8.40. Nimelt käisime sealses koolis tutvumas Nutika Labori vahenditega ning tegime ka ise  valgusõpetuse praktilisi töid.

Kui jõudsime Kehra Gümnaasiumisse, jäi meil umbes 15 minutit aega, mil saime kooliga tutvuda. Seejärel viidi meid suurde klassi, kus pidime end paaridesse jaotama ja laua taha istuma. Laual oli kast, milles olid erinevad vidinad, joonised ja muud vahendid. Me vaatasime ja samas  ka õppisime, kuidas valgus murdub ja pooldub. Väga põnev oli  taskulampi käes hoides jälgida, kuidas läbi paberi valgus murdub. Me tegime seal ka erinevaid töölehti ja pidime ise joonistama, kuidas valgus murdub.

Olime laboris kaks õppetundi. Kell 11.01 läksime rongile ja sõitsime tagasi Aegviitu, kus jätkus tavaline koolipäev. Kokkuvõttes oli tore praktiline tund, kus sai katsetada uusi tegevusi.

Genno Peegel

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.