Eesti keele aasta kontsertaktus

Teisipäeval, 4. juunil 2019 toimus rahvusooperis Estonia eesti keele aasta kontsertaktus. Meie koolist osalesid eesti keele õpetaja Anneliis Liblik ning 8. kl õpilane Ly Rim.

Ly Rim: Väljusime rongiga Aegviidust kell 9.16. Tallinnasse jõudes oli meil veel tund vaba aega, seega otsustasime juua kohvi ning süüa paar saiakest. Pärast seda läksime teatrisse, kus kell 11 hakkas aktus.

Ürituse avasõnad ütles Eesti haridusminister Mailis Reps. Eesti keele olulisusest rääkis EKI direktor Tõnu Tender ja Tallinna Ühisgümnaasiumi õpilased laulsid isamaalisi laule ning lugesid ka Juhan Liivi luuletusi. Kell 12 algas Rasmus Puuri ooper “Pilvede värvid”, mis kestis 2 tundi ja 45 minutit. Pärast etenduse lõppu pakuti Estonia restoranis külalistele kohvi ja kooki.

Päev oli väga meeleolukas ning ooperietendus kaasahaarav.

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.