Ajaloomuuseumis

Neljapäeval, 1. novembril 2018 külastasid 5.-9. klasside õpilased Eesti Ajaloomuuseumi.

5.-7. klassi õpilased läksid filmimuuseumisse, kus kl 12.00 algas programm “Filmi sisse minek”.

Me jõudsime natuke varem kohale, nii et saime ringi vaadata. Muuseumi ees oli üks väga vahva mänguväljak. See kujutas Eesti kaarti, näiteks oli seal Tallinn ning Narva linnus ja teised kohad. Ma soovin, et meie koolis oleks selline mänguväljak.

Filmimuuseumis me kogunesime kinosaali. Seal rääkis giid, kuidas teha filmi ja keda ning mida sinna vaja on. Ta jagas kõigile soovijaile mingi filmi tegija töö. Mina olin filmikriitik. Giid näitas meile kõiki filmi tegemise etappe. Alustati kirjutamisega, siis ettevalmistusega ja nii edasi.

Siis me saime ise teha filmi green screen`i abil. See oli tõesti vinge! Kõige lõpuks tegime piltidest vurri. See vurr pani nagu kaks pilti kokku. Mulle väga meeldis see õppekäik.

Kreete Margareeta Kalme

Siin on meie filmimuuseumis tehtud film “Kuhu sa nüüd sattusid? Vaata ringi, see on ju Laste Vabariik”

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.