Kokkuvõte Kreutzwaldi kirjavõistlusest

/Allolev artikkel on võetud Kreutzwaldi Kooli kodulehelt, artiklit on lühendatud/

Kirjaniku sünniaastapäeval detsembrikuus kuulutasid Kreutzwaldi Kool ja kirjaniku majamuuseum välja üleriigilise kirjakirjutamise võistluse põhikooli keskastme õpilastele ja täiskasvanutele.

Eesti Vabariigi aastapäevaks laekus Kreutzwaldi kirjavõistlusele ümbrikus kirju 77 õpilaselt ja 6 täiskavanult. Osavõtjaid oli 14 koolist: Harjumaalt  ja Tallinnast, Tartumaalt ja Tartust, Viljandimaalt, Võrumaalt ja Võru linnast.

Auhinnalisi kohti jagus peale Võru Kreutzwaldi Kooli Kääpa Põhikooli, Võru Kesklinna Kooli, Tartu Hansa Kooli, Järveküla Kooli, Lagedi Kooli, Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi, Leie Kooli, Kohila Gümnaasiumi, Kambja Ignatsi Jaagu Kooli, Kolga Kooli, Aegviidu Kooli ja Brüsseli Rahvusvahelise Kooli õpilastele.

Õpilaste seas leidus ka nii saksa keeles kui võru keeles kirjutaja.

Žüriisse kuulusid Rainer Kuuba ja Kaile Kabun Võru instituudist, Aimi Hollo  Kreutzwaldi muuseumist, Raili Leesalu ja Helena Linnamäe Võru Kreutzwaldi Koolist. Võistluse parimate premeerimisele aitasid  kaasa Võru Kreutzwaldi Kool, Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum, Võru Instituut ja Võrumaa Arenduskeskus.

Aegviidu Kooli õppuritest osalesid kirjakirjutamise võistlusel 9. klassi õpilased.  Nad kõik kuuekesi adresseerisid oma kirja kilplastele.

9. klass (17 kirja)

I Laura Lotta Sägi Kambja Ignatsi Jaagu Kool

II Norah Elisabeth Ratas Võru Kreutzwaldi Kool

III Kairit Kabel Kohila Gümnaasium

IV Uko Pärt Suurküla Võru Kreutzwaldi Kool

Eripreemiad: saksakeelne kiri Lasse Rihard Sissas Võru Kesklinna Kool

absurdipreemia Kreete Margareeta Kalme Aegviidu Kool

kilplaste preemia Aegviidu Kool

Aegviidu õpilastest osalesid veel Maria Kubja, Anna-Liisa Leiten, Helena Raava, Kristofer Rim ja Rasmus Tarassov.

(Tervikteksti leiad: : https://www.vkrk.edu.ee/index.php/uudised/kokkuvote-kreutzwaldi-kirjavoistlusest)

Rubriigid: konkurss, looming. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.