Külas oli Ilmar Tomusk

5. novembril 2019 käis Aegviidu kooli õpilastel külas tuntud lastekirjanik Ilmar Tomusk, kes rääkis meile endast, oma tööst ning millest sai alguse raamatute kirjutamine. Tegelikult on ta riigiametnik, Keeleinspektsiooni peadirektor. Kirjutamine on talle rohkem nagu hobi, millega tegeleb vabal ajal.

Kui külaline veel õpetajana töötas, kirjutas ta oma esimese raamatu, milleks oli „Soome keel: õpik keskkoolile”. Ta rääkis meile, kuidas ja miks ta selle tegi.

Kirjanik tutvustas kooliperele ka oma esimest lasteraamatut „Tere, Volli!”. Selle loo kirjutas ta oma noorema poja viguritest, tema tegudest, mida Volli oli korda saatnud, kui ta oli üksi kodus. Etteloetud lood olid väga naljakad, ka muud juttu  oli põnev kuulata.

Loodan, et  meile tuleb tulevikus veelgi kirjanikke külla.

Kreete Margareeta Kalme

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.